Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Ks. Adam Jaszcz: Gorąco prosimy o modlitwę za Romualda Lipko

Rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej przypomina o ważnej działalności muzyka Budki Suflera.

Na mnie osobiście Romuald Lipko robi zawsze olbrzymie wrażenie jako człowiek ciepły, o nieprzeciętnej inteligencji, baczny obserwator rzeczywistości i ciekawy rozmówca.

Jako klerycy w seminarium zaprosiliśmy go przed laty na tydzień muzyki chrześcijańskiej. Nie spodziewaliśmy się jednak, że tak znany muzyk przyjmie nasze zaproszenie. Przyjechał chętnie, zasiadł w jury i nie żałował czasu dla młodych amatorów śpiewających muzykę chrześcijańską. To pokazuje klasę, dystans do własnych, obiektywnie wielkich osiągnięć i szacunek do innych.

Wiernym w naszych kościołach pan Romuald dostarczył w tym roku wielu niezapomnianych wrażeń. Ludzie chętnie nabywali płytę z pastorałkami stworzonymi przez jednego z najlepszych polskich kompozytorów. Mogliśmy też zobaczyć go na żywo, kiedy koncertował w lubelskich parafiach wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Dziś on sam potrzebuje naszej pomocy, przede wszystkim modlitwy. Gorąco o nią prosimy. Trzymamy kciuki za jego powrót do zdrowia i czekamy na powrót do Lublina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama