Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Głos Pana". Ekranizacja głośnej powieści Stanisława Lema przedpremierowo w CSK

Film zatytułowany "His Master's Voice" to węgiersko-kanadyjska adaptacja słynnej powieści Stanisława Lema "Głos Pana", którą już niebawem będzie można zobaczyć w Lublinie.

Pierwszy raz powieść Lema "Głos Pana" ukazała się nakładem wydawnictwa Czytelnik w 1968 r. Jest to utwór z mocnymi elementami filozofii, kosmologii i próbą przedstawienia koncepcji biologii ewolucyjnej. Książka opowiada o wysiłku naukowców włożonym w rozkodowanie, przetłumaczenie i zrozumienie sygnałów z cywilizacji pozaziemskiej.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach współpracy z 20. Letnią Akademią Filmową w Zwierzyńcu zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Głos Pana”, który będzie miał miejsce 2 sierpnia o godz. 19. Reżyserem obrazu jest György Pálfi. Bilety w cenie 10 zł są dostępne w kasie instytucji. Polska premiera filmu odbędzie się 9 sierpnia. Światowa premiera filmu miała miejsce jesienią 2018 r. Zdjęcia powstawały w Ottawie i Budapeszcie.

Widzowie obejrzą historię młodego mężczyzny poszukującego swego ojca, profesora matematyki Petera Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu USA. Projekt ten dotyczył zrozumienia transmisji mowy istot pozaziemskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama