Nowy numer 33/2019 Archiwum

Kozłówka zaprasza na imieniny pani hrabiny

Imieniny kobiet z rodu Zamoyskich będą okazją do świętowania w Kozłówce w najbliższą niedzielę. Czeka nas prelekcja o aromatycznych właściwościach róży, intrygująca gra terenowa oraz malowanie wielkiego bukietu dla solenizantek.

W najbliższą niedzielę 21 lipca Muzeum Zamoyskich w Kozłówce będzie świętować „imieniny Róży, Anieli i Anny”, czyli trzech wspaniałych kobiet z rodu Zamoyskich. Były to damy „wielkiej łagodności i dobroci charakteru”, cenione i kochane przez rodzinę, przyjaciół oraz służbę i pracowników majątku. Miłością darzyły wszystko, co piękne i dobre – dzieci, kwiaty, sztukę. Właśnie w tych aspektach zostanie przywołana pamięć o nich .

Portret Anny Zamoyskiej.   Portret Anny Zamoyskiej.
Muzeum w Kozłówce

W programie imienin znajdzie się wystąpienie o róży damasceńskiej i właściwościach olejku różanego (o godz. 12), które poprowadzi Slaviana Holc, odpowiadająca za promocję róży bułgarskiej jako symbolu narodowego (Ambasada Bułgarii jest patronem wystawy „Róża do wszystkich rzeczy…”). Po prelekcji nastąpi uroczyste przekazanie płaskorzeźby z wizerunkiem Róży z Potockich Zamoyskiej przez jednego z jej potomków.

Ponadto na wszystkich odwiedzających ekspozycje muzealne będzie czekać intrygująca gra terenowa związana z postaciami rodu Zamoyskich, a także quiz tematyczny na wystawie różanej oraz gra planszowa przed pałacem. Nie tylko dzieci będą mogły namalować kwiaty do wielkiego bukietu imieninowego oraz wykonać przypinki z wizerunkami solenizantek.

Wydarzenie przybliży postacie trzech kobiet: Anielę z Potockich Zamoyską, żonę Konstantego, I ordynata kozłowieckiego, Annę z Mycielskich Zamoyską, matkę Konstantego, oraz Różę z Potockich Zamoyską, żonę Stanisława i matkę Adama, II ordynata.

Niedzielne świętowanie w Kozłówce rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 15. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, zaś udział w grze terenowej wymaga zakupu karnetu na wszystkie ekspozycje. Wszystkie panie o imionach Róża, Aniela i Anna przez cały dzień mogą zwiedzać Muzeum Zamoyskich bezpłatnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL