Nowy numer 23/2020 Archiwum

Park Jana Pawła II w Lublinie będzie rozbudowany

Park Jana Pawła II jeszcze w tym roku zostanie rozbudowany w stronę ul. Nadbystrzyckiej. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i przedłużeniem parku w stronę ul. Poznańskiej.

Niebawem ruszą prace związane z budową przedłużenia parku w stronę ul. Nadbystrzyckiej i ul. Wyżynnej. W ich ramach przedłużone zostaną alejka spacerowa oraz droga rowerowa biegnąca w stronę ul. Nadbystrzyckiej, powstania ścieżka rowerowa obok chodnika od ul. Wyżynnej, po drugiej stronie parku, w pobliżu amfiteatru przy ul. Szmaragdowej pojawi się plac zabaw, zaś obok istniejącej siłowni stanie plac - parkur.

Miasto wybrało firmę na wykonanie robót; po podpisaniu umowy rozpoczną się pierwsze prace. Na efekt poczekamy do końca listopada.

Trwają już prace związane z zagospodarowaniem nowej części parku Jana Pawła II i budową ścieżki rowerowej oraz chodnika do ul. Poznańskiej, a także schodów od ul. Rzeszowskiej w celu połączenia powstających ciągów komunikacyjnych.

Przy nowym ciągu pieszo-rowerowym znajdą się miejsca wypoczynkowe w formie nawiązującej do już istniejących. Będą to półkoliste zatoki, w których ustawione zostaną 2 ławki, 2 kosze na odpady oraz 2 stojaki dla rowerów. W nowej części zaprojektowano 4 takie miejsca, rozlokowane równomiernie. Będą to ławki o konstrukcji metalowej i siedziska z oparciami drewnianymi.

W nowej części parku powstanie także plac zabaw dla dzieci, na którym znajdą się często spotykane urządzenia zabawowe oraz na przykład zjeżdżalnia w kształcie łabędzia oraz domek. Powstanie także ogrodzony wybieg dla psów oraz oświetlenie nowej trasy pieszo-rowerowej. Uporządkowana zostanie również istniejąca zieleń.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama