Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Jarmark Jagielloński nadchodzi!

Już wkrótce na ulicach Starego Miasta w Lublinie ponad 250 twórców ludowych i rzemieślników zaprezentuje swoje regionalne tradycje i wspaniałe wzornictwo. To wszystko w ramach Jarmarku Jagiellońskiego (16-18 sierpnia 2019), który w tym roku poświęcony jest pszczelarstwu.

Jarmark Jagielloński w Lublinie jest największym jarmarkiem w Polsce skupiającym wyłącznie twórców reprezentujących dziedziny twórczości oparte o regionalne wzornictwo i techniki wykonania. Na Jarmarku nie można wykupić stoiska. Organizatorzy z ramienia Warsztatów Kultury w Lublinie wybierają i zapraszają artystów, którzy wyróżniają się szczególnym kunsztem rzemieślniczym. Liczy się nawiązanie do lokalnej tradycji, wzorów, spuścizny rodzinnej. Ponadto co roku podczas Jarmarku Jagiellońskiego każdy z zaproszonych twórców podlega ocenie merytorycznej przeprowadzanej przez komisję konkursową. Dzięki temu jakość prezentowanych na festiwalu produktów jest ściśle kontrolowana.

Także podczas tej edycji nie zabraknie wyjątkowej sztuki ludowej prezentowanej przez tradycyjnych rzemieślników. Tematem przewodnim Jarmarku Jagiellońskiego jest w tym roku pszczelarstwo, więc właśnie wyrobów pszczelich szczególnie warto poszukać podczas spaceru po lubelskim Starym Mieście.

W ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej do Lublina przyjedzie mocna grupa litewskich twórców.

Program jarmarku można znaleźć TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama