Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dekalog na pielgrzymce. Niebawem 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

41. piesza pielgrzymka już za kilka dni. Przed lubelską archikatedrą działa już sekretariat pielgrzymkowy. Są pewne zmiany związane z wyjściem pielgrzymki w porównaniu do lat ubiegłych.

Konferencje oparte na Dziesięciu Przykazaniach przygotował o. Szymon Janowski, zakonnik związany z Golgotą Młodych. W tym roku intencją główną jest prośba o dobre przygotowanie do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

W parafiach trwają zapisy do grup dekanalnych, a także do grup nr 3, 8, 9, 19. Od 26 lipca przed lubelską archikatedrą działa sekretariat pielgrzymkowy.

Od godz. 10 do 17 codziennie do 3 sierpnia można będzie się tam zapisać do dowolnej grupy pielgrzymkowej. - Można też złożyć intencję w funduszu „Idę z Tobą” oraz uzyskać informacje - mówi ks. Mirosław Ładniak.

- Lubelska Piesza Pielgrzymka wyruszy 3 sierpnia. Msza św. sprawowana będzie o godz. 8.30 na placu katedralnym. Inaczej niż w latach ubiegłych wygląda oddawanie bagaży. Te od godz. 7 będzie można zostawiać na placu Zamkowym, gdzie będą stały samochody oznaczone numerami grup, każdy zostawia bagaż przy swojej - wyjaśniają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama