Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Aleksandra Rudzińska jedzie po kolejny tytuł mistrzowski

Już za niecałe 3 tygodnie Mistrzostwa Świata w Tokio we wspinaczce sportowej. Mistrzyni z Lublina jedzie tam, by obronić tytuł z zeszłego roku.

Aleksandra Rudzińska z Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin we wspinaniu na czas jest najlepsza na świecie.

Rok 2019 jest dla niej szczególnie ważny, bo walczy o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, gdzie wspinaczka zadebiutuje w olimpijskim formacie trójboju. 

Już za kilka dni nasza zawodniczka wylatuje do Japonii, by bronić tytułu z zeszłego roku. - Dla mnie najbliższe dni oznaczają ostatnie ciężkie treningi i pełną koncentracje oraz skupienie ukierunkowane na 17 sierpnia, kiedy zostaną rozegrane czasówki - informuje A. Rudzińska. - To będzie najważniejszy start w czasie całych mistrzostw, dlatego że dobry start w tej konkurencji może przybliżyć mnie do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej na IO Tokyo 2020.

Jak zapowiada Ola w związku z tym, że wspinanie na olimpiadzie zostanie zaprezentowane w konkurencji trójbój, wystartuje również w pozostałych dwóch konkurencjach tak dobrze, jak to będzie możliwe. - Jednak moją największaąnadzieją w tym przypadku są czasówki - podkreśla. 

Życzymy Oli powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo w jej karierze. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy