GN 43/2020 Archiwum

Z parku wodnego do CSK. Grzegorz Orzełowski nowym p.o. dyrektorem

Grzegorz Orzełowski był prezesem Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach, a od marca tego roku zarządzał Parkiem Wodnym w Chełmie. Teraz ma kierować największą w regionie instytucją kultury.

Przez ostatnie 3 lata G. Orzełowski był prezesem Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach. Ta zarządzała infrastrukturą sportową w mieście. W marcu został prezesem spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. W rozmowie ze Sławomirem Kindziukiem dla portalu opiniesiedlce.pl w marcu 2016 r. G. Orzełowski podkreślał, że ma większe ambicje niż kierowanie parkiem wodnym. Jak się okazało - ambicje te zrealizował, gdy Urząd Marszałkowski 1 sierpnia oficjalnie potwierdził powierzenie mu obowiązków dyrektora Centrum Spotkania Kultur. Jest to kolejna zmiana na stanowisku szefa CSK w ciągu ostatnich miesięcy tego roku.

- Za czasów prezesury G. Orzełowskiego Siedlce stały się miastem aktywnym, z szeregiem imprez, nowymi rozwiązaniami rekreacyjnymi łączenia sportu, kultury  i edukacji. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce obsługuje w ciągu roku około 500 tys. klientów. Grzegorz Orzełowski jest człowiekiem z pasją i zaangażowaniem, umiejącym zarządzać dużym zespołem ludzi, jak również tworzyć innowacyjne wydarzenia kulturalne. Moim zdaniem, dotychczasowe osiągnięcia pana G. Orzełowskiego predestynują go do pełnienia powierzonej mu funkcji - mówi marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

Głos w dyskusji zabrał także Piotr Franaszek, pierwszy dyrektor CSK. Napisał na swojej stronie: "Przez ostatnie pół roku zostało zwolnionych lub zmuszonych do odejścia kilkanaście osób, specjalistów najwyższej klasy, którzy pracowali ponad siły nad uruchomieniem instytucji. Zdewaluowana została marka CSK, zniszczony program i prestiż. Oczernia i dyskredytuje się także mnie, a zmiany można przeprowadzić przecież z głową i mądrze. Apeluję do Zarządu Województwa o przyjrzenie się tej sprawie i wysłuchanie wszystkich stron. Sam oferuję się do pomocy, bo polityka kulturze nie służy".

Pod koniec lutego, po 5 latach zarządzania, począwszy od etapu tworzenia struktur instytucji, z CSK pożegnał się P. Franaszek. Na krótki czas pełniącym obowiązki dyrektora CSK został Andrzej Miskur. Natomiast od 14 marca był nim Marek Krakowski. Od 1 sierpnia obowiązki dyrektora pełni G. Orzełowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama