GN 43/2020 Archiwum

Zmarła Alicja Puszka, historyk z KUL

Społeczność akademicka KUL ze smutkiem zawiadamia, że 1 sierpnia 2019 r. zmarła dr hab. Alicja Puszka - adiunkt w Katedrze Historii XVI-XVIII w., historyk szkolnictwa, wychowania i opieki społecznej.

Społeczność akademicka KUL ze smutkiem zawiadamia, że 1 sierpnia 2019 r. zmarła dr hab. Alicja Puszka - adiunkt w Katedrze Historii XVI-XVIII wieku, historyk szkolnictwa, wychowania i opieki społecznej.

Alicja Puszka urodziła się 5 września 1960 r. w Świdniku. Z KUL związana była od niemal 40 lat, najpierw jako studentka historii, a od 1987 r. wykładowca w Instytucie Historii. Rozprawę doktorską, przygotowaną na seminarium historii historiografii i dydaktyki historii na Uniwersytecie Warszawskim obroniła w 1997 r. Habilitację, na podstawie pracy "Działalność opiekuńczo-wychowawcza Zakonu Sióstr Miłosierdzia Wincentego à Paulo w Lublinie w XIX i XX wieku" uzyskała w 2014 r. Jej zainteresowania naukowe dotyczyły historii szkolnictwa i wychowania na ziemiach polskich w XIX i XX w., opieki społecznej, dydaktyki nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie, historii turystyki i historii życia codziennego.

Była bardzo aktywną uczestniczką Koła PTTK Nr 1 przy KUL, nad którym sprawowała opiekę kuratorską. Należała do Towarzystwa Naukowego KUL, za zasługi dla oświaty i wychowania była odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Przez współpracowników z Instytutu Historii ceniona za serdeczność, ciepło i życzliwość.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 5 sierpnia 2019 r., o godz. 12 w kościele pw. MB Częstochowskiej w Kazimierzówce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama