Nowy numer 03/2020 Archiwum

Chwalenie Pana to styl życia

Pana Boga trzeba wielbić każdego dnia, całym swoim życiem. Jak się tego nauczyć?

Do miejsca, które podpowie, jak wielbić Stwórcę, zaprasza Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. Szkoła Uwielbienia, która w naszej diecezji w październiku rozpocznie drugi rok swej działalności, to wyjątkowe miejsce, w którym odnajdzie się każdy, kto chce oddać Panu Bogu chwałę, ale też nauczyć się słuchać tego, co mówi Duch Święty.

Szkoła dla każdego

Wspólnota postanowiła zaprosić do organizacji zajęć doświadczoną ekipę, która podobne spotkania od lat organizuje w Warszawie oraz uczestniczy w wydarzeniu Jezus na Stadionie. − Najpierw mieliśmy pomysł na formację muzyków uwielbienia, tych wszystkich osób, które w różnych wspólnotach naszej diecezji posługują muzycznie – mówi ks. Artur Potrapeluk, koordynator duchowny Odnowy w Duchu Świętym AL. – Szybko dotarło do nas jednak, że przecież uwielbienie nie jest tylko dla muzyków. Na jednej z konferencji w Domu św. Marty papież Franciszek mówił, że uwielbienie jest podstawową modlitwą chrześcijanina. My wszyscy jesteśmy wezwani do uwielbienia Pana Boga, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć tę formację.

Każdy, kto chciałby uczestniczyć w Szkole Uwielbienia, może zapisać się do wybranej grupy. – Można wybrać warsztaty wokalne, instrumentalne albo zajęcia, na których ludzie uczą się słuchać, prowadzić modlitwę przed większą grupą osób – informuje Karolina Smolnicka, świecki koordynator Odnowy. − Bo uwielbienie nie ma być tylko ze spotkania na spotkania czy tylko w niedziele. To jest styl życia – dodaje ksiądz Artur.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama