Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Ks. Bogusław Suszyło zaprasza do św. Piotra na nauki przedmałżeńskie

Kurs przedmałżeński, choć często traktowany jako dodatek do organizacji uroczystości ślubnej, okazuje się bezcennym czasem, który pomaga zrozumieć nie tylko drugiego człowieka, ale także samego siebie.

Przy kościele św. Piotra w Lublinie od kilku lat działa trzeci w archidiecezji ośrodek, gdzie prowadzone są weekendowe kursy przedmałżeńskie.

- Weekendowe dlatego, że w tym zabieganym świecie ludzie najzwyczajniej nie mogą znaleźć czasu, by wspólnie uczestniczyć w spotkaniach cotygodniowych - wyjaśnia rektor kościoła św. Piotra ks. Suszyło. - Często jeden z narzeczonych pracuje w zupełnie innym mieście albo ma taką pracę, że w domu bywa jedynie w weekendy. Dlatego my wychodzimy naprzeciw tym ludziom.

W naukach przedmałżeńskich u św. Piotra wzięło udział już wiele par. - Przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski - mówi ks. Bogusław. - Proponujemy narzeczonym nie tylko konferencje, ale przede wszystkim warsztaty, podczas których muszą odpowiedzieć na konkretne pytania i przepracować pewne rzeczy. Jest rozmowa z doradcami życia rodzinnego, z kapłanem, ale przede wszystkim ze sobą.

Przygotowanie odbywa się w czasie dwóch weekendów, by narzeczeni mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadanymi zadaniami oraz refleksjami z uczestnictwa w tym wyjątkowym kursie.

Na kurs można zapisać się przez stronę internetową parafii św. Piotra. Można tam też znaleźć wszystkie przydatne informacje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama