Nowy numer 03/2020 Archiwum

Rozgrywki motocrossowe zawieszone

Po tragicznych wydarzeniach podczas zawodów, w czasie których zginęła młoda lublinianka, PZMot zawiesił rozgrywki do końca miesiąca. Wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Do wypadku, w którym zginęła młoda lublinianka, doszło 3 sierpnia podczas zawodów w Lipnie. Zawodniczka nie zapanowała nad motorem. Uderzyła ciałem o ziemię, a na nią spadła maszyna, która uderzyła ją w plecy i głowę. Chociaż po upadku jeszcze się podniosła, to jednak już podczas transportu do lipnowskiego szpitala straciła przytomność. Po ok. dwóch godzinach od przewiezienia do szpitala dziewczyna zmarła. 

Ten wypadek oraz śmierć innego zawodnika Łukasza Lonki podczas zawodów na początku lipca miały wpływ na decyzję PZMot.

Treść oświadczenia poniżej:

"Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross na wszystkich szczeblach do dnia 1 września 2019 r. włącznie.

Powyższa decyzja podyktowana jest tragicznymi zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach.

Zmiany w kalendarzach rozgrywek poszczególnych cykli imprez będą ogłaszane przez właściwe jednostki PZM w terminie późniejszym".

Nie odbędzie się też piąta runda Mistrzostw Polski MX w Sobieńczycach zaplanowana na 17 i 18 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama