Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kozłówka zaprasza na plenerową operę "Straszny dwór"

W sierpniu w Kozłówce szykuje się nie lada gratka dla miłośników muzyki poważnej i twórczości Stanisława Moniuszki. Na dziedzińcu pałacowym 15 sierpnia odbędzie się plenerowa realizacja opery "Straszny dwór".

Pałac w Kozłówce 15 sierpnia stanie się tłem dla plenerowego wystawienia opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki z udziałem m.in. solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu, chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie, a także zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”.

Spektakl rozpocznie się o 20.00 na świeżym powietrzu, na scenie ustawionej przed pałacem Zamoyskich, a nad nią na pałacowym tarasie zasiądzie orkiestra. Realizację będzie można podziwiać z perspektywy ławek ustawionych wokół na alejkach, bądź z ozdobnych trawników (warto zabrać koce piknikowe i ciepłe okrycia).

Organizatorem spektaklu jest Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów oraz Teatr Muzyczny w Lublinie w ramach projektu OPERA NA PROWINCJI. Projekt został wpisany w program oficjalnych obchodów Roku Moniuszkowskiego w Polsce.

W tym roku przypada także 75. rocznica utworzenia Muzeum Zamoyskich w Kozłówce - jest to zatem znakomita okazja, by zaprezentować dzieło w naturalnej scenografii kozłowieckiego pałacu, a przy tym najlepszy sposób upowszechniania i udostępniania tej wybitnej opery Moniuszki.

Wszyscy miłośnicy twórczości Stanisława Moniuszki będą mogli dodatkowo posłuchać kameralnego koncertu „Śpiewnik Domowy na Lubelszczyźnie” 30 sierpnia w kaplicy pałacowej w Kozłówce. Podczas koncertu, który rozpocznie się o 16.00, wystąpią młodzi soliści z Europy Wschodniej, absolwenci prestiżowych akademii muzycznych, przy akompaniamencie pianina. W programie znajdą się fragmenty arii pochodzących z oper Stanisława Moniuszki, a także fragmenty dzieł innych kompozytorów, współczesnych Moniuszce. Koncert jest organizowany w ramach projektu Filharmonii Lubelskiej dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama