Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Tworzyć wspólnotę

Odpust parafialny to czas, kiedy wierni mogą nie tylko korzystać z płynących łask, ale i włączyć się w przygotowania.

Garbowska parafia to wspólnota z tradycjami. Przed wojną słynęła z odpustów, na które zjeżdżały furmanki z całej okolicy. Dziś furmanek już nie ma, ale odpust wciąż przyciąga ludzi.

– Ziemia garbowska zrodziła wiele powołań do kapłaństwa czy życia zakonnego. To łaska, ale i wysiłek wychowywania wielu pokoleń w wierze. I choć czasy się zmieniają, a wraz z nimi oblicze naszej parafii, to ludzie wciąż tworzą tu wielką wspólnotę – mówi ks. proboszcz Zenon Małyszek.

W ostatnich latach siła wspólnoty ukazywała się przy wielu pracach podejmowanych w świątyni. – Udało się nam wiele zrobić, m.in. ogrzać kościół, który należy do największych w diecezji, wymienić posadzkę i schody do świątyni, a także wykonać wiele innych drobniejszych prac – mówi proboszcz. Podkreśla też, że odpust jest okazją do podziękowań i szczególnym czasem łaski. O tym mówił także ks. prof. Jarosław Popławski w czasie Mszy św. odpustowej. – Kiedy zaczynała się wędrówka Jezusa z apostołami na górę Tabor, nic nie zapowiadało nadzwyczajnych wydarzeń. A jednak na szczycie uczniowie nie tylko zobaczyli przemienionego Mistrza, od którego bił blask, ale i usłyszeli słowa: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Te słowa wciąż są aktualne i odnoszą się do każdego z nas. Bóg wchodzi w codzienność i zwraca się do nas osobiście, nazywając nas swoimi umiłowanymi dziećmi. To zmienia zupełnie perspektywę życia – przekonywał kaznodzieja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL