Nowy numer 03/2020 Archiwum

Przygoda czeka za płotem

Od dziesięciu lat jeździ rowerem po Polsce. O swoich podróżach opowiada dzieciom podczas akcji „Polska bajeczna” organizowanej przez biblioteki miejskie w różnych miastach. Dotarł także do Lublina.

Michał Słupczyński jest bibliotekarzem i podróżnikiem. Kiedy tylko ma możliwość, wsiada na rower i rusza w trasę. W ten sposób zwiedził już niemal całą Polskę. Teraz szykuje się do wyprawy po Europie.

− Zaczęło się dawno temu, kiedy jako mały chłopak zaczytywałem się w książkach Juliusza Verne’a. Też chciałem zostać podróżnikiem i przeżywać przygody. Potem przyszły inne fantastyczne książki przygodowe, a mój zapał rósł. Myślałem jednak, że przygody można przeżywać tylko w dalekich krajach. Okazało się, że to nieprawda − podróżnik opowiadał podczas spotkania z dziećmi w Bibliotece na Poziomie w Lublinie.

Jego spojrzenie na przygodę zupełnie się zmieniło, kiedy mając kilkanaście lat, pojechał na kolonie. Tam spotkał dziewczynę z Warszawy, z którą dużo rozmawiał.

− Powiedziałem jej, że jej zazdroszczę, że mieszka w Warszawie, takim ciekawym mieście pełnym zabytków i niezwykłych miejsc. Ona odpowiedziała, że okolice Gorzowa Wielkopolskiego, skąd pochodzę, są też wspaniałe, i zaczęła wymieniać miejsca, które warto zobaczyć. Zrobiło mi się wstyd, że nic nie wiem o rodzimych stronach. Postanowiłem to zmienić i odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca, a także o nich poczytać. Wsiadłem na rower i ruszyłem w drogę − opowiadał Michał Słupczyński.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama