Nowy numer 42/2019 Archiwum

Transmisja Mszy św. z kościołów Lubelszczyzny

W nowej ramówce TVP3 Lublin w niedzielne przedpołudnie zarezerwowano pasmo czasowe - o godz. 10 - na transmisję niedzielnej Mszy św. z kościołów Lubelszczyzny.

Obszar objęty zakresem nadawania lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej należy do czterech diecezji: lubelskiej, sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Transmisje z archidiecezji lubelskiej zaplanowane zostały na pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. W pierwszą niedzielę będą to kościoły Lublina, zaś w trzecią - kościoły i parafie spoza Lublina.

Transmisja Mszy św. w TVP3 Lublin to wyjście naprzeciw osobom pozostających w domach lub z różnych przyczyn niemogącym fizycznie uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. w parafii. Stwarza ona okazję do podtrzymania duchowej więzi ze wspólnotą wierzących dla osób chorych, w podeszłym wieku, przebywających w szpitalach, w domach pomocy społecznej, w więzieniach, pracujących w niedziele lub przebywających zagranicą. Stanowi też okazję dla zaprezentowania parafii, wspólnot, służby liturgicznej ołtarza, piękna samego kościoła, wystroju jego wnętrza.

W archidiecezji lubelskiej funkcję koordynatora transmisji pełni Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

KOLEJNE TRANSMISJE Z ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ:

Wrzesień 2019

1 września – z kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Lublinie (ul. Świętoduska 14) – ojcowie karmelici bosi
15 września – z parafii pw. św. Brata Alberta w Lublinie (ul Willowa 15) – ojcowie bernardyni
29 września – z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL