Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wystawa wierszy i rysunków Zbigniewa Herberta na pl. Litewskim

Składa się z 10 wierszy poety, a oprócz tego prezentowane są rysunki Zbigniewa Herberta. Jeden z wierszy pt. "Tomasz" został dedykowany nieżyjącemu abp. Józefowi Życińskiemu.

Na pl. Litewskim w Lublinie do końca sierpnia można jeszcze oglądać plenerową wystawę "Nagła wyspa. Herbert 2019", na którą składają się wiersze i rysunki Z. Herberta. Ekspozycja została przygotowana przez Fundację im. Z. Herberta we współpracy z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN". Koncepcję wystawy oraz wybór i układ wierszy przygotował Paweł Próchniak, projekt graficzny ekspozycji jest dziełem Joanny Bizior.

Ekspozycja składa się z 10 wierszy poety, a oprócz tego prezentowane są rysunki Z. Herberta. - Myślę, że to szczególnie ciekawa część wystawy, bo niewiele osób kojarzy go z rysunkami. W czasie swoich licznych podróży po świecie tworzył poezję, pisał eseje o sztuce, ale też rysował. Były to szkice architektury, odtwarzał obrazy, które widział w galeriach sztuki, czy wreszcie kreślił rysy twarzy napotkanych osób. Stąd pomysł, by połączyć te formy w jedno i zaprezentować w Lublinie - wyjaśnia Joanna Zętar z Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN".

Wystawa wierszy i rysunków Zbigniewa Herberta na pl. Litewskim   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

 

Jeden z wierszy wyeksponowanych na pl. Litewskim pt. "Tomasz" został zadedykowany nieżyjącemu abp. Życińskiemu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama