Nowy numer 3/2021 Archiwum

Stygmatyk, człowiek, który zrobił zdjęcie Panu Jezusowi, przyjedzie do Lublina

Brat Elia Cataldo weźmie udział w drugim już wydarzeniu organizowanym przez Katolicką Odnowę w Duchu św. pod hasłem "Lublin uwielbia".

Rok temu po raz pierwszy odbyło się w Lublinie wyjątkowe charyzmatyczne wydarzenie zatytułowane "Lublin uwielbia". Wzięło udział 1500 osób. - Mamy świadectwa uzdrowień potwierdzonych dokumentację medyczną, które się w tamtym czasie dokonały – podkreśla ks. Artur Potrapeluk, koordynator duchowny Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej. 

W tym roku podczas drugiej edycji „Lublin Uwielbia”, które odbędzie się w dniach 29-30 listopada, gościem będzie brat Elia Cataldo. - Brat Elia to taki o. Pio naszych czasów - tłumaczy ks. Potrapeluk. - Niedawno byłem na spotkaniu z nim pod Radomiem, zjedliśmy razem obiad, ucałowałem jego stygmaty, z których roznosi się piękny zapach róż. Zaproszenie go stanowiło dłuższą procedurę i wyzwanie, ale się udało.

Brat Elia zachęca ludzi do modlitwy i wzajemnego wybaczania sobie.   Brat Elia zachęca ludzi do modlitwy i wzajemnego wybaczania sobie.
Roman Koszowski /Foto Gość

Brat Elia jest nazywany kontynuatorem misji św. o. Pio (udało mu się zresztą osobiście spotkać ze świętym z San Giovanni Rotondo). Stygmaty otrzymał jako młody chłopak tuż po wstąpieniu do zakonu kapucynów, jednak już prawie od urodzenia w okresie Wielkiego Postu nie przyjmował w ogóle pokarmów. 

Stygmaty od momentu gdy pojawiły się pierwszy raz, pojawiają się u niego regularnie w każdy piątek oraz co roku w Wielkim Tygodniu. Brat Elia jest też znany m.in. z tego, że udało mu się wykonać zdjęcie Jezusa.

Uwielbienie organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym podobnie jak w zeszłym roku będzie trwało 24 godziny i każdy może wziąć w nim udział. Oprócz brata Elii gośćmi spotkania będzie także ekipa ewangelizacyjna Mocni w Duchu. Razem z nimi przyjedzie autokar 50 młodych ludzi, którzy będą mówić świadectwa o tym, jak przeżywają swoją relację z Bogiem. Będzie modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie. - Z różnych świadectw wiem, że modlitwa uzdrowienia i uwolnienia prowadzona przez brata Elię jest bardzo skuteczna - podkreśla ks. koordynator.

Tym razem spotkanie odbędzie się na hali Globus, która jest w stanie pomieścić 4,5 tys. osób. Żeby wziąć udział w wydarzeniu trzeba się zapisać przez stronę: Odnowa Lublin

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama