Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Parafia Nawrócenia św. Pawła w Lublinie. Proboszcz prosi o pomoc

Zawalił się fragment muru podtrzymującego skarpę, na której położony jest kościół. Ogłoszono już zbiórkę na naprawę.

Proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie poinformował, że odpadł fragment muru, który zabezpiecza skarpę, na której znajduje się kościół przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie. „Prace ratunkowe trzeba zacząć natychmiast. Funduszy brak na bieżące rachunki, a tu mówimy o bardzo poważnych wydatkach, sięgających dziesiątek tysięcy złotych, jeśli nie więcej. Przez chwilę pomyślałem, żeby sprzedać własne serce i tak zdobyć pieniądze na ratunek kościoła, ale przypomniałem sobie, że już dawno oddałem je za darmo temu kościołowi i tej parafii” – napisał w mediach społecznościowych. Koszt prac naprawczych wyceniono na 30 tys. zł. Ks. Mirosław Matuszny rozpoczął zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Parafia Nawrócenia św. Pawła w Lublinie. Proboszcz prosi o pomoc   Fragment zawalonego muru. Parafia

Kościół pobernardyński Nawrócenia św. Pawła z wejściem od ul. Dolnej Marii Panny w Lublinie należy do najstarszych budowli sakralnych miasta. Pierwotnie w tym miejscu zbudowano świątynię z drewna, dopiero po kilku wiekach powstał tu kościół murowany. Kryje on w sobie wiele cennych skarbów architektury jak też relikwii, w tym św. Walentego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama