Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wierzą w cud

Jej noga jest zdeformowana i w coraz gorszym stanie. Kość może pęknąć w każdej chwili. Konieczna jest kosztowna operacja.

Jeżeli nie uda się jej przeprowadzić, dziecko będzie skazane na wózek inwalidzki. Termin operacji wyznaczono na drugą połowę września. Początkowo zainteresowanie mediów oraz osób gotowych nieść pomoc było duże, potem osłabło. A czasu jest niewiele. Jednak my, podobnie jak nasi czytelnicy, wierzymy, że zbiórka pieniędzy na operację Liliany na stronie: siepomaga.pl zakończy się powodzeniem. Operacja kosztuje ponad 350 tys. zł. W tej chwili udało się zebrać 35 proc. potrzebnej kwoty.

Chodzi o zdrowie dziecka

– Jestem mieszkańcem innego województwa i innej diecezji, ale bardzo żywo interesuję się powodzeniem tej akcji, gdyż nie tak dawno udało się nam zakończyć sukcesem podobne starania na rzecz chorego dziecka na zachodzie Polski. Wraz ze swoim najbliższym otoczeniem staram się zaangażować sportowców i znane osoby na rzecz zbiórki na leczenie Liliany. Trochę dziwi jednak bierność niektórych środowisk na Lubelszczyźnie. Ale nie wolno się poddawać. Jeżeli odpowiednia liczba osób się zaangażuje, to uda się zebrać pieniądze na operację – mówi w rozmowie telefonicznej Zdzisław.

Rodzice Liliany podkreślają, że martwią się i boją coraz bardziej, bo czas ucieka. Wymieniamy maile. – To jak zderzenie z potężną ścianą, bo cena, jaką trzeba zapłacić za zdrowie Lilki, jest ogromna. Nie zostało nam dużo czasu, bo termin operacji wyznaczono na 21 września tego roku. Po raz pierwszy w naszym życiu prosimy o taką pomoc, ale kiedy chodzi o przyszłość własnego dziecka, nie ma się innego wyjścia – mówią rodzice Lilki, mieszkańcy gminy Józefów nad Wisłą, należący do parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Rybitwach.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama