Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Trzy lubelskie uniwersytety na liście 2000 najlepszych uczelni na świecie

Zestawienie sporządzone przez The Center of World University Rankings wskazało najlepsze uniwersytety na podstawie kryteriów takich jak jakość kształcenia, jakość wydziału czy zatrudnienie absolwentów.

Organizacja The Center of World University Rankings po raz kolejny opublikowała zestawienie najlepszych uniwersytetów na świecie. Jak informuje portal gospodarczy.lublin.pl tegoroczne zestawienie dotyczy nie 1000, ale 2000 szkół wyższych, wśród których znalazły się trzy lubelskie uczelnie. Analizie zostało poddanych 20 000 uniwersytetów z całego świata.

– Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej z wynikiem 68,3 pkt uplasował się na 1374. pozycji, jako 22. polska uczelnia w rankingu. Okazał się również najlepszym uniwersytetem w Polsce Wschodniej. Zaledwie dwa oczka za UMCS znalazł się Uniwersytet Medyczny w Lublinie. W skali krajowej to 23. najlepsza uczelnia. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zajął 1810. miejsce w rankingu, osiągając wynik 66,5 pkt – informuje portal. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się z sumą 100 pkt Harvard University z USA. Na ostatnim miejscu zestawienia z 65,8 pkt uplasował się Government College University Faisalabad z Pakistanu. Pełna lista zestawienia TU.

Eksperci CWUR w ocenie światowych szkół wyższych przyjęli metodologię opartą na kilku istotnych wskaźnikach: jakość kształcenia – liczba studentów, którzy zdobyli wyróżnienia, medale i najważniejsze międzynarodowe nagrody (25 proc. oceny), zatrudnienie absolwentów – liczba absolwentów uczelni, którzy objęli kierownicze stanowiska w światowych firmach, wartość mierzona w stosunku do wielkości uczelni (25 proc. oceny), jakość wydziału – liczba pracowników naukowych, którzy zdobyli międzynarodowe medale, wyróżnienia i nagrody (10 proc. oceny), wyniki badań, w tym: wyniki badań w postaci całkowitej liczby artykułów naukowych (10 proc. oceny), publikacje wysokiej jakości, które ukazały się w czasopismach wysokiej rangi (10 proc. oceny), oddziaływanie artykułów naukowych poprzez publikację we w pływowych czasopismach (10 proc. oceny), cytowania opublikowanych artykułów naukowych (10 proc. oceny).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL