Nowy numer 3/2021 Archiwum

Apel młodych w Łęcznej. Przyjdź i doświadcz

Nie wstydzimy się swojej wiary - mówią młodzi z Łęcznej i zapraszają innych, by przyszli i zobaczyli, jak dobrze być razem. Żeby opowiedzieć o tym co dla nich ważne, nagrali nawet piosenkę i teledysk.

Dudi x bebe - #SpróbujSam.
Apel Młodych

W Łęcznej po wakacyjnej przerwie w parafii św. Józefa wraca "Apel młodych", czyli spotkanie dla chętnych, którzy chcieliby doświadczyć w wspólnoty, adorować Pana Jezusa, pośpiewać i zwyczajnie być razem z rówieśnikami.

By opowiedzieć o tym, co ważne w życiu, trzech lektorów z Łęcznej nagrało specjalny teledysk, który jest równocześnie zaproszeniem na "Apel młodych".

Dwóch z nich podjęło temat w wersji rap – Bartłomiej Duda i Bartłomiej Bogacz, trzeci – Mateusz Kołodziejczyk – jest pomysłodawcą i twórcą teledysku. Piosenka nosi tytuł "Spróbuj sam".

To ich pierwsza produkcja, która ma na celu zaprezentowanie problemu, z którym chcą się zmierzyć, czyli stale zmniejszającej się liczby młodzieży w polskich parafiach i często znikomego jej zaangażowania w życie Kościoła. Młodzi z Łęcznej chcą to zmienić.

- Tytuł piosenki jest adekwatny do tego, co chcemy przekazać słuchaczowi – „Spróbuj sam” – zadziałaj coś w swoim życiu, zmień coś w większym lub mniejszym stopniu i dopiero wtedy dokonaj oceny, czy to wszytko miało, ma lub będzie miało znaczenie w Twoim życiu i czy ma to w ogóle jakiś sens – mówią lektorzy.

Chętnych zapraszamy do parafii św. Józefa 14 września o 20.00

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama