Nowy numer 04/2020 Archiwum

Dołącz do chóru Pueri Cantores Lublinenses

Ten chłopięco-męski chór staje się wizytówką Lubelszczyzny. Jest połączeniem pasji z przygodą muzyczną. We wrześniu i październiku można do tego zespołu dołączyć.

Pueri Cantores Lublinenses - Carol of the Bells.
Pueri Cantores Lublinenses

Rekrutacja do chóru odbywa się we wrześniu i październiku oraz w trybie indywidualnym w uzgodnionym z dyrygentem terminie. Przesłuchaniem są objęci chłopcy z klas II i III szkół podstawowych z Lublina i okolic oraz męską młodzież i dorośli. 

Przesłuchania kandydatów do chóru odbywają się w siedzibie chóru przy ul. Bursztynowej 20 w Lublinie (wejście od biblioteki): piątki - godz. 18.30-19.15 - sala nr 1

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany 23 maja 2015 roku w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez Abp Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego. Chór ma swoją siedzibę przy Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej Patronki Nowej Ewangelizacji w Lublinie (Parafia MB Różańcowej). Dyrygentem i dyrektorem chóru jest ks. Attila Honti. Podstawowym zadaniem chóru jest wykonywanie śpiewów podczas uroczystych liturgii w archidiecezji, nawiązując przez to do wielowiekowej tradycji kościelnej śpiewu chórów chłopięcych w Kościołach Katedralnych i Bazylikach. W 2019 roku podczas Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu chórów w Szekesfehervar na Węgrzech chór zdobył złoty dyplom. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama