Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Matka prawdziwie ekumeniczna

W sanktuarium na Górze Chełmskiej odbyły się główne uroczystości odpustowe przebiegające pod hasłem: „Cudami wsławiona, módl się za nami”.

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jak co roku, do chełmskiej bazyliki przybyli pielgrzymi, by prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski. Wraz z nimi po raz pierwszy na Górę Chełmską przybył też na zaproszenie abp. Stanisława Budzika najbliższy współpracownik św. Jana Pawła II − kard. Stanisław Dziwisz. Przypomniał wszystkim zgromadzonym, że to polski papież w 1988 roku nadał świątyni chełmskiej szlachetny tytuł bazyliki. − Jestem przekonany, że on dzisiaj jest z nami − podkreślił.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL