Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Nie zostawimy was samych

Opuścili budynek w środku nocy, tak jak stali. Pilnie potrzebowali ubrań, butów, środków higienicznych. Z pomocą ruszyli parafianie z kościoła bł. Władysława Gorala.

Ogień pojawił się około 2.00 w nocy, zaskakując mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego w Lublinie. Znaczna część z nich to osoby niepełnosprawne, które nie poruszają się samodzielnie. Kiedy zawyły syreny strażackie, większość mieszkańców okolicznych bloków już nie spała. Sąsiedzi ruszyli, by pomóc wyprowadzać osoby mieszkające w ośrodku. Wśród nich była Agnieszka Kremer.

− Wielu sąsiadów ruszyło na pomoc. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że mieszkańcy DPS to osoby leżące i na wózkach, które nie są w stanie same wyjść na zewnątrz. Wraz z policjantami, strażakami i oczywiście opiekunami osób niepełnosprawnych, pracującymi w tym ośrodku, pomagaliśmy wyprowadzać ludzi na ulice. W pamięci utkwił mi obraz starszego pana, który nie chciał opuścić tego miejsca, mówiąc, że to jego dom, wszystko, co ma, całe jego życie − mówi pani Agnieszka.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL