Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Ile czasu poświęcasz na to, co najważniejsze?

Małżeństwo niewątpliwie jest jedną z najważniejszych spraw, dlatego warto znaleźć czas, by wzrastać w miłości. Zaprasza do tego wspólnota Chemin Neuf.

Papież Franciszek w "Amoris laetitia" pisze, że Kościół powinien troszczyć się o małżeństwa, zwłaszcza w pierwszych latach po ślubie. To właśnie stara się robić wspólnota, której jedną z misji jest praca na rzecz małżeństw.

Formacją proponowaną przez wspólnotę Chemin Neuf jest m.in. cykl Kana Welcome. To comiesięczne spotkania, podczas których wraz z innymi parami małżonkowie omawiają ważne tematy związane z małżeństwem, komunikacją, relacją, życiem rodzinnym.

- To dobra okazja, by się usłyszeć na nowo, wymienić doświadczeniem i poznać ciekawe osoby o podobnych wartościach - zachęcają Joanna i Waldemar Iwaszkowie, odpowiedzialni we wspólnocie za działania Kana Welcome. - Zapraszamy wszystkie małżeństwa, zarówno te, które są ze sobą już dłużej, ale pragną kochać bardziej, jak i te, które dopiero zaczynają swoją drogę razem. Wszystkie pary żyjące w stałym związku, nawet jeżeli nie jest to związek sakramentalny.

Spotkania odbywają się od października do czerwca raz w miesiącu. Podczas każdego omawiany jest jeden z zaproponowanych przez wspólnotę Chemin Neuf tematów dotyczących małżeństwa.

Wszystkie zainteresowane pary zaproszone są na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 26 września o godz. 19 w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Bazylianówka 85 w Lublinie.

Wszelkich informacji udzielają J. i W. Iwaszkowie pod numerami telefonów: 602 535 661, 602 288 059 lub mailowo: kanawelcome.lublin@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama