Nowy numer 23/2020 Archiwum

Medal prezydenta Andrzeja Dudy dla byłego proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli

Wieloletni proboszcz i budowniczy kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Lublinie ks. Jerzy Ważny został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

To jedno z najwyższych odznaczeń państwowych przyznawanych przez prezydenta RP. Ks. Jerzy Ważny, od niedawna emerytowany proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie, otrzymał to odznaczenia za swoją pracę nie tylko na rzecz parafii i Kościoła, ale i na rzecz miasta i Polski.

- Na naszego księdza zawsze można było liczyć, także w czasach komunizmu, kiedy wspierał rodziny w potrzebie, pozwalał na różne spotkania na terenie parafii, modlił się za nas. To on budował nie tylko kościół w naszej parafii, ale tworzył z nas wspólnotę, zachęcał do różnych inicjatyw, zapraszał ciekawych gości, sprawiał, że czuliśmy się w kościele jak u siebie - mówią parafianie.

Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 22 września w obecności abp. Stanisława Budzika. Medal w imieniu prezydenta wręczył Sylwester Tułajew, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama