Nowy numer 41/2019 Archiwum

Świat z lubelskiego okna. Najnowsza książka ks. Rafała Pastwy już wkrótce dostępna

Już 9 października premiera kolejnej pozycji kierownika Lubelskiego Gościa Niedzielnego ks. dr Rafała Pastwy.

Pozycja zatytułowana nieco zagadkowo "Zrost" to rodzaj dziennika. Ksiądz Rafał przedstawia swój codzienny świat widziany z perspektywy lubelskiego okna. Czasami robi to poetycko, niekiedy w formie reportażu.

Znajdziemy tu komentarze do bieżących wydarzeń zarówno społecznych, kulturalnych, politycznych, jak i kościelnych. Jest ironia, refleksja, krytyka i polemika. Jest też próba odnalezienia się w rzeczywistości, od której autor często odstaje i która czasami przygniata. 

Łukasz Witt-Michałowski, reżyser teatralny i dyrektor lubelskiej sceny Premier In Vitro, porównuje "Zrost" do "Mini wykładów o maxi sprawach" Leszka Kołakowskiego. "Swoje myśli autor podobnie jak Leszek Kołakowski lubi urywać w najbardziej interesujących momentach" - pisze w recenzji książki Witt-Michałowski. 

W "Zroście" znajdziemy rozważania na temat piłki nożnej - zarówno zagranicznej, jak i lubelskiej, postulaty dotyczące nauki w seminarium duchownym czy na konkretnych przykładach jasno wyrażoną dezaprobatę do politykierstwa. Wnikliwy czytelnik bez problemu wychwyci też, jak autor lubi spędzać wolny czas i dlaczego las go leczy. 

Premiera książki "Zrost. Słowami przedstawiony fragment mojego życia z wnętrza Lublina" ks. Rafała Jakuba Pastwy, wydanej nakładem wydawnictwa PETIT przy wsparciu miasta Lublin, odbędzie się 9 października. Spotkanie promocyjne rozpocznie się o godz.18 w "Księgarni u Hieronima" w Wojewódzkiej Bibliotece im. Hieronima Łopacińskiego przy ul. Narutowicza 4 w Lublinie. Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian. Wstęp jest wolny. Książkę będzie dostępna w sprzedaży od 9 października w księgarni internetowej www.uhieronima.pl oraz w sprzedaży stacjonarnej.

Świat z lubelskiego okna. Najnowsza książka ks. Rafała Pastwy już wkrótce dostępna   Okładkę książki w dwóch wersjach zaprojektował Amadeusz Targoński. Amadeusz Targoński/Petit/rp

15 października spotkanie promocyjne zaplanowano w Chełmskim Domu Kultury. Początek o godz. 19. Natomiast 16 października o godz. 18 autor "Zrostu" spotka się z czytelnikami w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Na 15 listopada zaplanowano spotkanie w Józefowie nad Wisłą. Wiadomo, że kolejne odbędą się w Kraśniku i Zamościu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL