Nowy numer 07/2020 Archiwum

Koniec darmowych przejazdów

30 września jest ostatnim dniem, w którym młodzież uczęszczająca do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Dwa lata temu weszła w życie uchwała Rady Miasta wprowadzająca w Lublinie bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży.

Prawo do bezpłatnych przejazdów przysługiwało dzieciom do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniom szkół podstawowych i klas wygaszanych gimnazjów. Żeby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, dzieci szkolne powinny były mieć przy sobie legitymację. 

Małe dzieci oraz uczniowie lubelskich podstawówek nadal mogą korzystać z tego prawa, przywilej jednak wygasa dla tych uczniów, którzy zakończyli naukę w podstawówce.

Zgodnie z prawem do 30 września mogli oni korzystać z bezpłatnych przejazdów na podstawie ważnej legitymacji podbitej jeszcze przez poprzednią szkołę. Od 1 października dokumentem upoważniającym do jakichkolwiek ulg będzie legitymacja wystawiona przez szkołę średnią. 

Na jej podstawie młodzież będzie mogła korzystać z biletów ulgowych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama