Nowy numer 07/2020 Archiwum

Weszły w życie zasady ochrony dzieci i młodzieży w archidiecezji lubelskiej

Na stronie archidiecezji został opublikowany dokument, w którym przedstawiono zasady obowiązujące we wszystkich kościelnych jednostkach organizacyjnych zależnych od archidiecezji lubelskiej.

W dokumencie, który wchodzi w życie z dniem opublikowania go na stronie diecezji, ujęto zasady postępowania w pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą oraz zasady dotyczące rozmów z osobami zgłaszającymi nadużycie oraz pokrzywdzonymi. 

Do przestrzegania wyszczególnionych zasad zobowiązane są w szczególności osoby duchowne oraz osoby świeckie (wychowawcy, nauczyciele, trenerzy, animatorzy, wolontariusze, praktykanci i stażyści i inni) zatrudnione na różnych stanowiskach oraz podejmujące różne zadania, posługi i zakresy odpowiedzialności.

Wśród wymienionych zasad naczelną jest nienaruszalność integralności cielesnej i duchowej małoletnich. 

"Wszyscy bierzemy na siebie odpowiedzialność za ochronę i zgodną z najwyższymi standardami etycznymi opiekę nad powierzonymi nam podopiecznymi. Celem dokumentu jest bezpieczeństwo i ochrona małoletnich przed wszelką przemocą, w tym seksualną" - pisze na Twitterze ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama