Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Szkolna Liga Rowerowa ze św. Janem Pawłem II

Liga rowerowa to cykl kilku wyścigów w różnych miejscach terenu powiatu chełmskiego. Najbliższe zawody zaplanowano na 19 października. Odbędą się one u zbiegu ulic: Wyszyńskiego i Batorego w Chełmie.

Szkolna Liga Rowerowa ze św. Janem Pawłem II to nowy projekt na sportowej mapie Chełmszczyzny i całego województwa lubelskiego. – Popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży to podstawowy cel, który stawialiśmy sobie na etapie tworzenia tego nowego zadania. Jan Paweł II mówił: „Sport jest radością życia, zabawą, świętem”. Stąd zawodom zaplanowanym na 19 października patronuje święty papież z Polski – mówi ks. Karol Mazur, wikariusz parafii św. Rodziny w Chełmie, kolarz i pomysłodawca Szkolnej Ligi Rowerowej.

Liga rowerowa to cykl kilku wyścigów w różnych miejscach terenu powiatu chełmskiego. Pierwsze zawody odbyły się w kwietniu tego roku, kolejne w czerwcu, a najbliższe zaplanowano na 19 października. Zawody odbędą się u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Batorego.

Uczestnikami ligi są przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół średnich z terenu województwa lubelskiego.

– Podczas wyścigu zawodnicy walczyć będą o zwycięstwo, a także w klasyfikacji końcowej. Długość trasy będzie uzależniona od warunków atmosferycznych, jakie będą panować w dniu zawodów. Wyścigi rozgrywane będą na oznakowanej pętli. Ilość okrążeń będzie podawana 30 minut przed startem. Szczegóły rywalizacji będą przedstawione w regulaminie zawodów, z którym obowiązkowo będzie musiał zapoznać się każdy sportowiec – tłumaczy ks. Karol.

Szczegółowych informacji można szukać na stronie facebookowej Azart Peleton Chełm. Warunkiem uczestnictwa w Szkolnej Lidze Rowerowej ze św. Janem Pawłem II będzie zgłoszenie w sklepie rowerowym „Peleton” przy ul. Lwowskiej 72 w Chełmie, telefonicznie lub mailowo: liga.rowerowa@gmail.com. Należy podać imię, nazwisko oraz wiek zawodnika lub zawodniczki.

Organizatorami wyścigu są: Parafia Świętej Rodziny w Chełmie, sklep rowerowy "Peleton", oraz grupa rowerowa Azart-Peleton Chełm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy