Nowy numer 03/2020 Archiwum

Misyjny październik w parafii św. Stanisława w Lublinie

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który ogłosił tegoroczny październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, stowarzyszenie Przyjaciele Misjonarzy Afryki (PMA) gościło w parafii pw. św. Stanisława BM w w Lublinie.

Nie jest to pierwsza misyjna akcja w tej parafii. Na jej terenie swój dom mają Ojcowie Biali Misjonarze Afryki, którzy włączają się w codzienne życie parafialne.

– Parafianie są przyzwyczajeni do misyjnego ducha Kościoła ze względu na długoletnią obecność Misjonarzy Afryki – Ojców Białych w naszej świątyni. W każdą niedzielę ojcowie przewodniczą Eucharystii o godz. 9.30, w której często uczestniczą kapłani misjonarze z różnych stron świata – podkreślają duszpasterze.

Tym razem wierni mogli spędzić niedzielę z misjami w nietypowy sposób.

– Po każdej Eucharystii całe rodziny ochoczo odpowiadały na zaproszenie do rozmowy i wypicia porannej kawy z wolontariuszami PMA. Wydarzenie to było okazją do wielu spotkań i rozmów na temat życia i pracy na misjach – mówią wolontariusze.

Wierni hojnie wsparli też misje ojców białych, nabywając cegiełkę w postaci paczki misyjnej kawy z Etiopii oraz słodkich „bawółek”, czyli jak wyjaśniają misjonarze, skromnych „krówek” z Lubelszczyzny w misyjnym opakowaniu.

– Dziękujemy Panu Bogu i osobom, które się angażują i nas wspierają. Mamy nadzieję, że poprzez te działania dołożymy małą cegiełkę do budowania misyjnej świadomości w lokalnym Kościele, aby Ewangelia Chrystusa docierała do najdalszych zakątków ziemi – mówią misjonarze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama