Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Budujmy razem trwały pomnik. Dziś kolejny Dzień Papieski

Rowerowe wyścigi po kremówki, biegi, kiermasze ciast, koncerty, konkursy i spotkania rodzinne - tak wyglądają w wielu miastach naszej archidiecezji coroczne obchody Dnia Papieskiego.

Oprócz wielu inicjatyw o charakterze kulturalnym, naukowym i edukacyjnym podejmowanych z okazji tego wydarzenia, jednym z najważniejszych punktów jest co roku wsparcie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

W większości parafii można dziś wesprzeć to dzieło m.in przez zakup ciast. W akcję włączyło się wiele cukierni z całego województwa. 

Młodzież, która od wielu już lat korzysta ze stypendium fundacji, przygotowała też jak co roku na pl. Litewskim piknik dla całych rodzin. 

W niektórych parafiach naszej archidiecezji Dzień Papieski świętowany będzie jeszcze przez kilka, a nawet kilkanaście dni. Wiele wydarzeń zaplanowano m.in w parafiach Świętej Rodziny w Lublinie oraz Świętej Rodziny w Puławach, gdzie Stowarzyszenie "Rodzina" od lat Dzień Papieski obchodzi wyjątkowo hucznie i długo, bo przeszło dwa tygodnie. 

Od rana w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie trwa finał akcji "Czytamy papieża".- To forma budowy także duchowego pomnika Jana Pawła II i powrót do jego nauczania - tłumaczy proboszcz parafii ks. Mirosław Ładniak, inicjator akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama