GN 04/2020 Archiwum

PiS wygrywa wybory. Także na Lubelszczyźnie

Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło samodzielnie. Jak będzie wyglądał podział mandatów w województwie lubelskim?

O godz. 21 zakończyło się głosowanie, w którym wybieraliśmy posłów i senatorów.

Oficjalne wyniki będziemy znali prawdopodobnie dopiero we wtorek, ale już dziś wiemy, że tradycyjnie mieszkańcy Lubelszczyzny głosowali na partię Jarosława Kaczyńskiego. 

W całym kraju Prawo i Sprawiedliwość na obecną chwilę zdobyło – 43,6 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska – 27,4 proc., Lewica – 11,9 proc., PSL – 9,6 proc., Konfederacja – 6,4 proc.

Frekwencja wyborcza w skali kraju wyniosła nieco ponad 61 proc. Na Lubelszczyźnie frekwencja osiągnęła blisko 60 proc.  

Tradycyjnie w naszym regionie wyborcy najliczniej do urn poszli w powiecie janowskim w gminie Godziszów, gdzie na godz. 17 frekwencja wyniosła przeszło 59 proc. 

Na Prawo i Sprawiedliwość w naszym regionie według wstępnych wyników głosowało 58,2 proc. uprawnionych. Na Koalicję Obywatelską - 16,4 proc., na Polskie Stronnictwo Ludowe - 11,8 proc.,  na Konfederację - 6,4 proc. i na Lewicę - 6,1 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama