GN 04/2020 Archiwum

Kto otrzymał najwięcej głosów?

Według najnowszych danych Prawo i Sprawiedliwość otrzymało w okręgu lubelskim prawie 50 proc. poparcia. W okręgu chełmskim według wstępnych danych przeszło 60 proc.

Z Lubelszczyzny do Sejmu wejdzie 27 posłów. Którzy kandydaci na parlamentarzystów startujący w wyborach mogą być pewni mandatu? Według oficjalnych wyników największym poparciem na Lubelszczyźnie cieszył się obecny wojewoda Przemysław Czarnek startujący z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał on rekordowe poparcie 87 tys. osób. 

57 577 wyborców poparło Joannę Muchę z Koalicji Obywatelskiej, a 54 915 Sylwestra Tułajewa z PiS. W okręgu nr 7 najwięcej głosów zdobył kandydat PiS z nr 1 Jacek Sasin - przeszło 56 tys. Drugi był Sławomir Zawiślak z PiS - na którego głosowało blisko 18 tys. osób, a trzeci Krzysztof Grabczuk - którego wybrało nieco ponad 14 500. 

Wiemy już, że w ławach senatorskich z Lubelszczyzny zasiądą: Stanisław Gogacz, Grzegorz Czelej, Józef Zając, Jacek Bury i Jerzy Chróścikowski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama