Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziś Dzień Dziecka Utraconego

Już po raz jedenasty obchodzimy w Lublinie Dzień Dziecka Utraconego. 15 października to szczególny dzień modlitwy i spotkania rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

Tego dnia w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego przy ul. Skierki 12 o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko. W czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu, a po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu dla rodziców po stracie.

Organizatorami wydarzenia są Ruch Światło–Życie archidiecezji lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie.

Co roku wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu, jaki powoduje śmierć własnego dziecka.

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka stworzona została także Księga Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci. Jej papierowa wersja, godzinę przed Mszą św. 15 października 2019 roku, będzie wyłożona w kościele pw. bł. Jerzego Frassatiego w Lublinie.  

Cały rok zapraszamy również rodziców do wpisywania swoich dzieci do Internetowej Księgi Dzieci Utraconych, znajdującej się na naszej stronie internetowej. Swoje zmarłe dzieci wpisują tam rodzice nie tylko z Lublina, ale z całej Polski, a także z zagranicy.

Zapraszamy również na comiesięczne Msze św. w intencji rodziców dzieci utraconych oraz wspólne spotkania po nich w każdą pierwszą sobotę miesiąca (począwszy od listopada br.), o godz. 14 w kościele pw. bł. Jerzego Frassatiego w Lublinie.

Rozpoczęły się także zapisy na  III turę rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się od 22 do 24 listopada 2019 w Wąwolnicy (woj. lubelskie). Tematem tegorocznych rekolekcji będą: "Pytania do Boga”.

Polecamy też świadectwo rodziców, którzy utracili swoje dziecko: Opowieść o Samuelu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama