Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Bogusław Morka w specjalnym koncercie dla papieża Polaka

W 41. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w kościele Świętej Rodziny w Lublinie światowej sławy tenor wykona pieśni sakralne, patriotyczne i operowe.

Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby, to jedna z najdłużej trwających imprez festiwalowych w Lublinie. Decyduje o tym przyjęta od początku przez organizatorów formuła wydarzenia "permanentnego", powracającego do "papieskiej" świątyni co tydzień, w każdą kolejną środę lata i sięgająca aż do jesieni. 

Tym razem w tematykę festiwalu wpisane zostały: 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, 40. rocznica wizyty Jana Pawła II w Polsce, 32. rocznica wizyty Jana Pawła II w Lublinie oraz 450. rocznica Unii Lubelskiej.

Koncert, który odbędzie się w środę, 16 października, w dniu 41. rocznicy wyboru Jana Pawła II w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie zatytułowany "41. Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II", zakończy XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019.

W koncercie wystąpi światowej sławy tenor Bogusław Morka. Towarzyszył mu będzie dyrektor artystyczny tego wydarzenia Robert Grudzień na organach oraz Georgij Agratina na fletni Pana i cymbałach. 

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama