Jak twierdzą studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ten uniwersytet daje im szansę na rozwój.
Nowy rok akademicki, zgodnie z wiekową tradycją, rozpoczyna w niedzielę 20 października Msza św. w kościele akademickim. Do przewodniczenia liturgii zaproszono abp. Andrzeja Dzięgę, wieloletniego wykładowcę KUL. Natomiast wykład inauguracyjny "Wiedza. Prawda. Wiara" zgodził się wygłosić minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. Po wystąpieniu rektora KUL, ks. prof. Antoniego Dębińskiego – przewidziany jest obrzęd immatrykulacji, czyli oficjalnego włączenia studentów I roku do społeczności akademickiej.
Zakończył się okres 10-letniej dzierżawy budynków wojskowych na Majdanku. Od października tego roku zajęcia na KUL odbywają się w kampusie głównym przy al. Racławickich, przy ul. Spokojnej oraz na Poczekajce. Do kampusu głównego wrócili m.in. studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Niebawem do użytku oddane zostanie nowoczesne Centrum Medialne, a nadawanie rozpocznie radio internetowe.
– Jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru. Rozpoczynam trzeci rok studiów na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej, mogę powiedzieć, że ten uniwersytet i instytut dał mi szansę na rozwój. Angażuję się w wiele inicjatyw, należę do agencji reporterskiej – mówi Angelika Stanula. Od liceum dziennikarstwo na KUL-u chciał studiować Damian Szczerbiński. Ten kierunek wybrała także Angelika Cygal, która przyjechała do Lublina z innej części Polski. – To był dobry wybór, spotkałam tu wspaniałych ludzi, zaangażowałam się w działalność gazety studenckiej "Coś Nowego", zaraziłam się pasją, a wykładowcy traktują nas personalnie – akcentuje.
Na KUL studiuje ponad 10 500 studentów, w tym 1203 doktorantów i 924 studentów zagranicznych. Pierwszy rok rozpoczyna ponad 3400 studentów, wśród których jest 341 cudzoziemców - najwięcej osób pochodzi z Ukrainy i Białorusi. Po raz pierwszy są studenci z Albanii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny oraz Dominikany. - W tegorocznej rekrutacji największym zainteresowaniem kandydatów cieszyły się te kierunki, które od lat wybierane są najchętniej: psychologia, prawo i filologia angielska. Nowym kierunkiem, prowadzonym od tego roku akademickiego w języku angielskim, jest antropologia stosowana – podkreśla dr Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.