Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wspominamy tych, którzy odeszli...

Uroczystość Wszystkich Świętych, a po niej wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, to czas szczególnej pamięci o osobach, które wywarły wpływ na nasze życie, a których już z nami nie ma.

W ostatnim roku pożegnaliśmy bliskich, ale także wiele znanych postaci Lubelszczyzny. 

W listopadzie jeszcze 2018 r. zmarł prof. Jerzy Rebeta, politolog i filozof polityki, wieloletni wykładowca Instytutu Socjologii KUL. Miał 86 lat. Na początku tego roku tragicznie zginął w Alpach kapucyn pochodzący z Lublina br. Piotr Hejno. Miał tylko 35 lat.

W lutym 2019 r. pożegnaliśmy Władysława Grzyba, słynnego klikona miejskiego, honorowego obywatela Lublina, oraz dr Kingę Stasiak, pracownika Katedry Prawa Międzynarodowego i Amerykańskiego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Zmarła po ciężkiej chorobie 14 lutego. Miała 38 lat. 

W kwietniu do Pana odszedł kapelan honorowy Ojca Świętego, rektor kościoła pw. Świętego Ducha ks. dr Stanisław Sieczka. Miał 67 lat. 

W czerwcu zmarł najstarszy polski biskup - abp Bolesław Pylak. Arcybiskup senior naszej archidiecezji przeżył 98 lat. 

W sierpniu w tragicznym wypadku zginęła młodziutka Wiktoria Wicińska. 15-letnia dziewczyna była zawodniczką KM Cross Lublin. Zginęła w czasie Motocrossowych Mistrzostw Polski. Także w sierpniu zmarła dr hab Alicja Puszka. Była wieloletnim pracownikiem KUL.

We wrześniu do Pana w wieku 89 lat odszedł o. Hubert Czuma, honorowy obywatel Lublina, oraz prof. Zbigniew Zaleski, były poseł do Parlamentu Europejskiego oraz nauczyciel akademicki. 

W październiku po długiej chorobie zmarła Małgorzata Tatara, długoletni pracownik Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W październiku do Pana odszedł także Onufry Koszarny, który przez ponad 20 lat każdego dnia o godz. 12 na balkonie lubelskiego ratusza odgrywał na trąbce hejnał. 

W ostatnich dniach zmarli także były dyrektor Muzeum Wsi Lubelskij Mirosław Korbut oraz dwóch aktorów Teatru Osterwy: Roman Kruczkowski oraz Włodzimierz Wiszniewski. 

Wszystkich zmarłych otaczamy pamięcią modlitewną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama