GN 45/2019 Archiwum

Patriotyzm – słowo niezapomniane

Jedni rozumieją go w sposób romantyczny, dla innych to po prostu wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Czasem do miłości wobec własnego kraju trzeba dojrzeć.

Choć wydawałoby się, że dziś dla wielu nic nie znaczy, to jednak ciągle jest na czasie. – Bo patriotyzm to wiedza o historii, tej odległej i najnowszej, której karty wciąż są odkrywane – przekonuje lubelska nauczycielka Bożena Kaczyńska. − Jestem dumna z tego, że jestem Polką. Staram się mówić o rzeczach pięknych i dobrych, które dzieją się wokół nas. Patriotyzm to też szukanie i wspieranie dobrych inicjatyw, to wdzięczność, jaką w sobie noszę za czas i miejsce, w którym żyję, za wykształcenie, rodziców i poczucie polskości, które we mnie zaszczepili.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama