Nowy numer 28/2020 Archiwum

Garbowiacy dumni z ojczyzny

Mieszkańcy Garbowa po raz kolejny 10 listopada spotkają się przy ognisku, by wspólnie upamiętnić wydarzenia z 1918 r.

Już po raz drugi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Filii Dei we współpracy z garbowską parafią i gminą Garbów, organizuje w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ognisko patriotyczne.

W minionym roku na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych zgromadziło się ponad 400 osób.

W tym roku hasłem przewodnim spotkania będą słowa "Gotów Ci życie poświęcić". - Nasz udział w ognisku, będzie w pewien sposób deklaracją walki o zachowanie dziedzictwa polskiej historii i roli wiary w procesie odzyskiwania i cieszenia się wolnością - mówi ks. Mateusz Wójcik, wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie. - Pragniemy pokazać, że historia łączy. Każdy z nas, Polaków powinien być dumny, że jego wyjątkową Matką - jest Polska. W czasie ogniska będziemy śpiewać pieśni patriotyczne oraz cieszyć się wraz ze zwycięzcami licznych konkursów, w których każdy będzie mógł wziąć udział.

Ognisko zapłonie 10 listopada o godz. 18.00 na placu za Urzędem Gminy w Garbowie. W tym roku patronat honorowy nad ogniskiem objął wójt gminy Garbów - Kazimierz Firlej, a inicjatywę wspierają: restauracja "Złota Rybka" oraz Dom Weselny "KaPaMa".

Ognisko jest częścią gminno-parafialnych obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne obchody rozpoczną się 11 listopada Mszą św. o godz. 10.30 w kościele parafialnym. Tydzień później także w kościele o godz. 16 zaplanowano koncert "Miłość i Niepodległa" w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Lublina oraz solistów pod dyrekcją Rafała Palutkiewicza

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama