Nowy numer 03/2020 Archiwum

Zmarł Mirosław Trembecki - fotoreporter Radia Lublin i "Kuriera Lubelskiego"

Mirosław Trembecki zmarł dziś w nocy w szpitalu. Miał 65 lat.

Mirosław Trembecki urodził się w 1954 roku w Lublinie. Był synem fotografa Jana Trembeckiego. Sam od dziecka także zajmował się fotografią. 

Od wielu lat dokumentował życie miasta oraz regionu, wydarzenia społeczne i polityczne. Obsługiwał od strony fotoreporterskiej pielgrzymkę Jana Pawła II w 1987 roku w Lublinie. 

Był zdobywcą III nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategorii „Wydarzenia” w 1994 roku za fotografię „Ekshumacja” dokumentującą wydarzenia w Kąkolewnicy. Rok później zdobył Grand Prix w regionalnym konkursie fotografii prasowej „Nasz mały świat” za zdjęcie „Spowiednik”.

Od pewnego czasu leczył się onkologicznie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama