Nowy numer 03/2020 Archiwum

Lubelscy seminarzyści zapraszają do wspólnego świętowania

Już 15 listopada startuje "Cecylianka" - Dni Muzyki Chrześcijańskiej. Imprezę przygotowują diakoni Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” to impreza cykliczna, która od lat jest stałym wydarzeniem kulturalnym w Lublinie. Nazwa festiwalu pochodzi od starożytnej patronki muzyki, św. Cecylii, a jego ideą jest promowanie dobrej muzyki, która jest ważnym składnikiem chrześcijańskiej kultury.

Lubelska „Cecylianka” to trzy dni koncertów: chórów, orkiestr, zespołów komercyjnych, często to także widowiska teatralne. Wszystkie wydarzenia związane z „Cecylianką” mają charakter otwarty. Imprezę  co roku organizują diakoni Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Tym razem muzyczne spotkania zaplanowano od 15 do 17 listopada. 

Szczegółowy program:

15 listopada, piątek, godz. 19.00
- chór św. Jana Pawła II - dyr. ks. dr T. Lisiecki,
- seminaryjna schola gregoriańska,
- koncert organowy S. Maryjewskiego,
- chór Inspirante - dyr. M. Świeca.

16 listopada, sobota, godz. 19.00
- koncert zespołu Razem za Jezusem,
- z ks. Krzysztofem Kralką SAC.

17 listopada, niedziela, godz. 19.00
- koncert zespołu Porozumienie.

Koncerty pierwszego dnia zaplanowano w kościele seminaryjnym, a wydarzenia pozostałych dwóch dni odbędą się w auli seminarium. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama