Nowy numer 28/2020 Archiwum

Zaduszki Majdankowskie

Spacer z cichymi bohaterami zaplanowało Państwowe Muzeum na Majdanku w ramach cyklicznego wydarzenia Zaduszki Majdankowskie. Każdy zaproszony jest do odwiedzenia grobów więźniów obozu na Majdanku i osób im pomagających.

Historię niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, który w latach 1941–1944 funkcjonował na północno-wschodnich przedmieściach Lublina, pisały nie tylko losy blisko 150 tysięcy więźniów, ale także mieszkańców Lublina zaangażowanych w niesienie pomocy osadzonym. Dzięki nim wielu więźniów KL Lublin dane było nie tylko przeżyć, ale przeżyć godnie, po ludzku.
10 listopada 2019 r. o godzinie 11.00 Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie organizowany w ramach tegorocznej edycji Zaduszek Majdankowskich – wydarzenia, którego ideą jest przypomnienie i przybliżenie postaci, które odegrały ważną rolę w życiu obozowym na Majdanku – zarówno więźniów, jak i osób związanych z obozem poprzez działalność okupacyjną. Uczestnicy spaceru w towarzystwie muzealnego przewodnika odwiedzą mogiły więźniów KL Lublin, m.in. Eleonory Frenkiel-Ossowskiej i Marcina Gryty oraz ludzi dobrej woli zaangażowanych w działalność konspiracyjną i akcję pomocową – Antoniny Grygowej, Saturniny Malmowej, Wandy Szupenko, ks. Ignacego Żyszkiewicza, Danuty i Stanisława
Magierskich.
Na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne 81 710 28 33 lub mailowo: a.wojtowicz@majdanek.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama