Nowy numer 14/2020 Archiwum

Co będą obchodzić 11 listopada ci, którzy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowali 8 lub 9 listopada?

Jacek Dukaj mówi: "Opowiadamy, bo nie da się żyć świata niepodanego w opowieści; wiemy już, że ewolucja i neurologia uczyniły nas opowieści niewolnikami". Mnie zasmucają forma i styl (nawet gdy podniosły) niektórych opowiadaczy.

Poważnie mnie zasmuca opowieść snuta przez tych, którzy 11 listopada będą usprawiedliwieni, bo "odbębnili" już swoje. Na rynkach, placach, w świetlicach, domach kultury, w kościołach. A nawet w szkołach. Ale długi weekend długim weekendem. Wolność wolnością, a święty spokój świętym spokojem.

To, kto i co, a także w jakiej formie opowiada, składa się na całość opowieści. Opowieści o nas. Jedno jest pewne - piątek 9 listopada to nie poniedziałek 11 listopada.

Co będą więc obchodzić 11 listopada ci, którzy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowali 8 lub 9 listopada?

Może to tylko zwyczaj rozprzestrzeniający się na Lubelszczyźnie? Oby szybko upadł.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama