Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nie żyje ks. prał. Piotr Kimak. Zmarł tuż przed północą 9 listopada w szpitalu w Krasnymstawie

Uroczystości pogrzebowe byłego proboszcza parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie odbędą się 12 i 13 listopada.

Urodził się 30 kwietnia 1931 r. w Obroczy. Ochrzczony został w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zwierzyńcu. Od 1939 r. mieszkał w Potoczku w parafii Krasnobród. Do Szkoły Podstawowej uczęszczał w Potoczku i Suchowoli. Szkołę średnią - Liceum im. Jana Zamoyskiego w Zamościu - ukończył w roku 1951. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Święcenia kapłańskie otrzymał 22 grudnia 1956 r. z rąk bp. Piotra Kałwy. Jako wikariusz pracował w parafiach w Markuszowie, Łabuniach, Hrubieszowie i Szczebrzeszynie. W 1969 r. został proboszczem w Targowisku, a w 1970 r. - proboszczem i dziekanem w Turobinie.

Od 1975 do 2001 r. pełnił obowiązki proboszcza i dziekana w Krasnymstawie, w parafii św. Franciszka Ksawerego. W roku 2001 przeszedł na emeryturę. Ksiądz Piotr otrzymał godność prałata honorowego Jego Świątobliwości, był kanonikiem seniorem gremialnym Kapituły Chełmskiej, ojcem duchownym kapłanów archidiecezji, kapelanem Związku Żołnierzy AK.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie:

12 listopada

17.30 – Modlitwa różańcowa

18.00 – Msza święta żałobna pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło

13 listopada

12.00 – Modlitwa różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia

13.00 – Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika.

Po liturgii złożenie ciała na miejscowym cmentarzu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama