Nowy numer 49/2019 Archiwum

Wielki jubileusz z orszakiem w tle

Początki lubelskiej świątyni na Czwartku owiane są legendą. Mógł ją ufundować nawet sam Mieszko I. Już wkrótce parafia będzie świętowała okrągłą rocznicę swojego istnienia.

Dzisiejsza bryła kościoła pochodzi z przełomu wieków XVI i XVII. Jednak jest wiele przesłanek, by przypuszczać, że obecny kościół został zbudowany na terenie po wcześniejszej świątyni lub cmentarzu. Do końca w związku z tym nie wiadomo, jakie są jego początki. Proboszcz parafii ks. Piotr Kawałko nie ukrywa, że istnieją hipotezy mówiące o tym, że chrześcijaństwo na Czwartku może być znacznie starsze, niż się powszechnie uważa.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama