Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wiesław Myśliwski, dwukrotny laureat Nagrody Nike, z wieczorem autorskim na swoim rodzimym uniwersytecie

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na wręczenie wyróżnienia uniwersyteckiego "Gratae Memoriae Signum Universitatis" i wieczór autorski Wiesława Myśliwskiego.

Jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych i absolwent KUL – Wiesław Myśliwski będzie gościem katolickiego uniwersytetu w czwartek 21 listopada.

O godz. 18 w auli im. kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach KUL-owskich spotkań literackich oraz wernisaży literackich „Akcentu” odbędzie się wieczór autorski Wiesława Myśliwskiego. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny „Akcentu” dr Bogusław Wróblewski. Wstęp jest wolny.

W ramach spotkania pisarz zostanie uhonorowany wyróżnieniem uniwersyteckim „Gratae Memoriae Signum Universitatis”.

Wiesław Myśliwski to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych, absolwent filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej Nike – za „Widnokrąg” oraz „Traktat o łuskaniu fasoli”. Jest autorem siedmiu powieści obyczajowo-psychologicznych: „Nagi sad”, „Pałac”, „Kamień na kamieniu”, „Widnokrąg”, „Traktat o łuskaniu fasoli”, „Ostatnie rozdanie”, „Ucho igielne” i czterech dramatów: „Złodziej”, „Klucznik”, „Drzewo”, „Requiem dla gospodyni”. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, m.in. odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany kilkoma doktoratami honoris causa i prestiżowymi nagrodami literackimi w kraju i za granicą Jego książki wydano w tłumaczeniach na przeszło dwadzieścia języków. W 2014 r. słuchacze Programu II Polskiego Radia uznali „Traktat o łuskaniu fasoli” za najważniejszą książkę 25-lecia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama