Rusza Szkoła Ewangelicznego Wychowania

Może zamiast skarżyć się na brak wychowania młodych ludzi, warto samemu dowiedzieć się, jak wychowywać. W Lublinie rusza Szkoła Ewangelicznego Wychowania dla rodziców, studentów i wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć, jak docierać do młodych ludzi.

Pomysł na Szkołę Ewangelicznego Wychowania to sposób na pozyskiwanie osób, które chciałby zaangażować się w wychowanie młodych ludzi w ramach Akademii Młodzieżowej działającej przy fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. To propozycja dla studentów pedagogiki czy psychologii, ale także dla rodziców, nauczycieli, czy dorosłych w ogóle, którym leży na sercu wychowanie młodego człowieka.

Choć nazwa mówi, że to szkoła, jest to w rzeczywistości wspólnota oparta na trzech filarach.

– Można powiedzieć, że w tej szkole są trzy przedmioty. Pierwszy podstawowy przedmiot to słuchanie tego, co mówi Ewangelia i Pan Jezus. To od Niego chcemy się uczyć wychowywać. Wielu rodziców staje dziś przed dylematem, jak wychowywać dzieci i jak radzić sobie z różnymi problemami wychowawczymi. W rozmowach mówią wprost, że nie wiedzą jak postępować, gdy dziecko trzaska drzwiami, odwraca się od rodzica, nie uczy się, czy wchodzi w różne dziwne środowiska i nałogi. Tymczasem my chcemy z Ewangelii wyciągać wnioski wychowawcze, bo to Pan Jezus jest najlepszym nauczycielem – podkreśla Paweł Ozga, koordynator Szkoły.

Stąd Szkoła Ewangelicznego Wychowania będzie serią katechez o tym, co mówi Pan Jezus na temat wychowania. Drugim „przedmiotem” w tej szkole będzie budowanie relacji z Panem Bogiem poprzez modlitwę, Eucharystię i sakramenty. Trzecim jest praktyka, którą można porównać do różnych diakonii. To praca z młodzieżą w ośrodkach Akademii, ale też działania na rzecz młodzieży.

Pierwsze kroki w Szkole to najpierw cotygodniowe spotkania wokół kerygmatu, czyli podstawowych prawd wiary, uświadomienia sobie, że jesteśmy słabi i grzeszni, ale w Bożej mocy jest nas wyprowadzić z największych kryzysów. Na ten etap przewidziano 7 tygodni, następne poświęcone będą różnym aspektom wychowania i praktyce.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się 14 listopada (czwartek) o godz. 18.00 Mszą św. w kościele pw. Świętego Mikołaja w Lublinie.
Kurs Kerygmatu potrwa do 9 stycznia 2020 roku. Spotkania w jego ramach będą odbywały się co tydzień w każdy czwartek w godzinach 18.00
20.30. Nie są to spotkania zamknięte i każdy może do nich dołączyć w dowolnej chwili.

Po przejściu kursu rozpoczyna się formacja w Szkole Ewangelicznego Wychowania. Formacja ta również będzie odbywała się w ramach cotygodniowych spotkań.

Kontakt:
e-mail: akademia@fsd.lublin.pl
tel: 516 353 197

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..