Nowy numer 22/2020 Archiwum

Filmowe rekolekcje na Poczekajce

Przez trzy wieczory w kościele ojców kapucynów odbywać się będą filmowe rekolekcje połączone ze świadectwem i adoracją Najświętszego Sakramentu.

Bóg wielokrotnie działał w historii ludzkości, ale działa także tu i teraz.

– To prawda, o której zdarza się nam zapominać, mimo Bożych przesłań kierowanych co jakichś czas w różnych miejscach na świecie za pośrednictwem różnych osób. Ja sam, choć uważałem się za osobę wierzącą, nie zawsze serio traktowałem Pana Boga, aż do wydarzeń, jakie stały się udziałem mojej rodziny. Dlatego dziś nie mogę milczeć i nie mówić o tym, co Pan Bóg nam uczynił – mówi Benon Wylegała, inicjator Ewangelizacyjnego Ruchu Filmowego, który gościł na Poczekajce w Lublinie.

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny działa od 30 listopada 2013 r., kiedy to bp Tadeusz Rakoczy pobłogosławił pomysłowi Benona Wylegały z parafii pallotyńskiej w Bielsku-Białej. Od tamtego czasu w różnych częściach Polski, dzięki życzliwości księży proboszczów, odbywają filmowe rekolekcje.

– Kiedy Jezus głosił Dobrą Nowinę, używał obrazów, przypowieści. Myślę, że niewiele się zmieniliśmy od tamtych czasów. Obraz po prostu do nas łatwiej przemawia. Stąd pomysł FRE – mówi Benon Wylegała.

Zachęcając do udziału w filmowych spotkaniach, podzielił się świadectwem łaski, jaką otrzymała jego rodzina. Więcej będzie można przeczytać w 48. numerze "Gościa Lubelskiego".

Program rekolekcji

Poniedziałek 18 listopada godz. 18.45 - film "13 Dzień - Fatima", po nim akt oddania się Matce Bożej

Wtorek 19 listopada godz. 18.45 - film "Ufam Tobie", po nim akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu

Środa 20 listopada godz. 18.45 - film "Ja Jestem", po nim adoracja Najświętszego Sakramentu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama